| General Specification | |
| Product Type | Desktop |
| Brand | Dell |
| Model | Precision T3660 |
| Color | Black |
| Processor Specification | |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Generation | 13th Generation |
| Processor Model | i7-13700K |
| Processor Speed | Up to 5.40GHz |
| Cache Memory | 30MB |
| Memory | |
| RAM | 16GB |
| Graphics Card specification | |
| Model | NVIDIA T400 4GB Graphics |
| Storage | |
| Storage Technology | SSD |
| Storage Size | 512GB |
| Others | |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| DVD Reader | Yes |
| Accessories | N/A |
| Warranty | 36Months |
Frequently Bought Together
Products from this Seller
View All
Subscribe our newsletter for coupon, offer and exciting promotional discount..
Share with Friends
Trading is more effective when you share products with friends!Share you link
Share to