| General Specification | |
| Product Type | Desktop |
| Brand | Dell |
| Model | Dell Precision T5820 |
| Color | Black |
| Processor Specification | |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Generation | Intel Xeon W |
| Processor Model | W-2223 |
| Processor Speed | Up to 3.90GHz |
| Cache Memory | 8.25MB |
| Memory | |
| RAM | 16GB |
| Graphics Card specification | |
| Model | 2GB NVIDIA Quadro T400 Graphics |
| Storage | |
| Storage Technology | SSD |
| Storage Size | 256GB 2.5" SSD + 2TB 3.5" 7200 RPM SATA |
| Others | |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| DVD Reader | Yes |
| Accessories | N/A |
| Warranty | 36Months |
Frequently Bought Together
Products from this Seller
View All
Subscribe our newsletter for coupon, offer and exciting promotional discount..
Share with Friends
Trading is more effective when you share products with friends!Share you link
Share to