| General Specification | |
| Product Type | Desktop |
| Brand | Dell |
| Model | Alienware Aurora R 13 |
| Processor Specification | |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Generation | 12th Generation |
| Processor Model | i7-12700KF |
| Processor Speed | Up to 5GHz |
| Cache Memory | 25MB |
| Memory | |
| RAM | 32GB |
| Graphics Card specification | |
| Model | NVIDIA RTX 3080Ti 12GB Graphics |
| Storage | |
| Storage Technology | SSD+HDD |
| Storage Size | 512GB+1TB |
| Others | |
| Operating System | Windows 11 Home |
| DVD Reader | N/A |
| Accessories | N/A |
| Warranty | 24Months |
Frequently Bought Together
Products from this Seller
View All
Subscribe our newsletter for coupon, offer and exciting promotional discount..
Share with Friends
Trading is more effective when you share products with friends!Share you link
Share to